پرستاری از سالمند تهراندرگیری و مشغله های زیاد روزانه، نگهداری درست و صحیح از سالمندان خانواده را برای ما دشوار میکند. 

از طرفی دیگر، با توجه به تردد خودروها و ترافیک خیابان ها زمان رسیدن از محل کار تا منزلمان روز به روز طولانی تر و زمان بر تر میشود. این شرایط در حالی است که پرستاری از سالمندان با توجه به شرایط خاص سنی و جسمی آنها بسیار حساس و حیاتی است.

مشکلات پرستاری از سالمند در شهرهای شلوغ و پردغدغه مانند تهران ملموس تر و بزرگ تر است؛ تا جاییکه موضوع پرستاری از سالمند تهران به یکی از چالش های اصلی خانواده ها تبدیل شده است.

پیدا کردن پرستاری باتجربه که در نهایت دلسوزی از سالمند در خانه نگهداری و مراقبت کند، مورد اعتماد باشد و به نیازهای سالمندان آشنایی داشته باشد در شهری بزرگ چون تهران زمان بر و دشوار است.

ما در آنی طب، با کوله باری از تجربه در این حوزه در کنار شما هستیم، تا ضمن ارائه خدماتی متنوع مانند خدمات کرونا در منزل، شما را از بهترین خدمات پرستاری از سالمند تهران بهره مند سازیم.

در ادامه این مقاله قصد داریم تا به طور مفصل تر از وظایف پرستار سالمند، و ویژگی های یک مرکز خوب در این زمینه بیشتر بگوییم؛ پس شما هم تا انتهای این مطلب با ما باشید. 

پرستاری از سالمند شامل چه وظایفی میشود؟

پرستاری از سالمند تهران مسئولیت هایی مانند نگهداری و مراقبت از فرد سالخورده، و انجام کارهای روزانه و فردی او را بر عهده دارد.

پرستارانی که برای رسیدگی به سالمندان در نظر گرفته میشوند، به فراخور وضعیت جسمانی سالمند و در نتیجه وظایف پرستار به دو دسته تفسیم میشوند:

  • مراقب 
  • بهیار یا پرستار متخصص

وقتی شما برای درخواست پرستاری از سالمند تهران با آنی طب تماس میگیرید، کارشناسان ما در مرحله نخست وضعیت جسمی و نوع  نیاز سالمند شما به پرستار را جویا میشوند. اگر سالمند به لحاظ جسمی سالم است، و فقط به یک پرستار برای انجام امور منزل و کارهای شخصی نیاز دارد ما برای شما یک مراقب اعزام میکنیم.

اما اگر فرد سالمند، از حیث فیزیکی و سلامت جسمی دچار مشکلاتی است، ما برای شما یک بهیار یا پرستار متخصص اعزام میکنیم.

به طور کلی خدماتی که ما در طی درخواست پرستاری از سالمند تهران به شما همراهان همیشگی آنی طب ارائه میدهیم، شامل موارد زیر میشود:

1/ مراقبت و نگهداری 

با فرا رسیدن دوران سالخوردگی، آرام آرام احساساتی مانند ترس از تنهایی، غمگین شدن، اضطراب و افسردگی به سراغ فرد می آیند.

حضور یک پرستار مهربان و آشنا با خصلت های سالمندان به منظورمراقبت و نگهداری از آنها میتواند مرهمی بر احوالات منفی آنها باشد. 

2/ حمام کردن و نظافت فردی سالمند 

گاهی پدر و مادر ها به دلیل کهولت و افزایش سن، از انجام امور ساده مانند حمام کردن هم ناتوان و عاجز میشوند. یکی از وظایفی که ما برای پرستاران اعزام شده به منزل شما در نظر گرفته ایم انجام دادن همین امر است.

همچنین کارهایی مانند شیو کردن صورت(به خصوص در مردان)، کوتاه کردن موها و بردن سالمند به سرویس بهداشتی هم در دسته این وظایف قرار میگیرند.

3/ انجام تمام کارهای منزل  

فرد مراقب، به جز مراقبت و نگهداری از سالمند، کارهایی مانند تهیه کردن غذا، تمیز کردن خانه(گردگیری کردن، جاروبرقی کشیدن، شست و شوی ظرف ها و لباس ها)، پذیرایی کردن از مهمان های خانه را هم عهده دار است.

به طور کلی بخش عمده مسئولیت های فرد مراقب، به نوعی خدمتکاری در امور خانه است.

4/ بیرون بردن و تفریح کردن با سالمند  

در صورت درخواست یا با هماهنگی قبلی خانواده، مراقب سالمند میتواند او را برای هواخوری و عوض شدن روحیه به پارک ببرد، و تا زمان برگشت او در کنارش بنشیند، و از او نگهداری کند.

همچنین پرستاران ما برای انجام کارهای تفریحی مانند خواندن داستان، دیدن تلویزیون، انجام بازی های فکری، کمک به برقراری تماس تلفنی با اطرافیان و گوش کردن به درد و دل سالمندان آمادگی کامل را دارند.

5/ انجام مراقبت های دارویی و جسمانی  

برای پرستاری از سالمند تهران، خوردن داروها در دوز و زمان دقیق خودش از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. از طرفی کنترل فشار خون، قند و چربی آنها در طول روز، و ارتباط با پزشک سالمند در صورت ضرورت هم از جمله کارهایی است که باید توسط پرستار سالمند انجام شود.

بدون شک، پرستاران ما در آنی طب برای این چکاپ ها آموزش های لازم را دیده اند؛ و این کار را با نهایت دقت و وسواس انجام میدهند.

6/ انجام کارهای بیرون از منزل 

یکی از کارهایی که پرستاران برای آن آمادگی دارند، انجام کارهای بانکی و خرید برای خانه است. مدیریت برای پرداخت قبوض منزل( آب، برق، گاز و تلفن) و پرداخت شارژ ساختمان را هم میتوانیم در حیطه کارهایی بزاریم که پرستاران، سالمندان را در آنها یاری میکنند.

ویژگی های یک مرکز خوب پرستاری از سالمند تهران چیست؟

1/ دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت باشد.

2/ به پرستاران کارآزموده و با تجربه مجهز باشد. 

3/ خدمات با کیفیت و با استاندارد ارائه بدهد.

4/ امکان ارائه خدمات را به صورت شبانه روزی داشته باشد.

5/ مبلغ پرداختی به آن مرکز برای دریافت خدمات پرستاری از سالمند تهران مطابق با تعرفه های مشخص باشد.

 

 

shape image