پرستاری از کودک تهرانخدمات پرستاری از کودک، برای روزهایی که نمیتوانیم آنطورکه شایسته فرزند عزیزمان است از آنها مراقبت کنیم، بسیار کاربردی و مفید است.

بدون شک، اهمیت تربیت دوران کودکی در تعیین سرنوشت و آینده فرزندمان غیرقابل چشم پوشی است. کودکان در این دوران نیازهای متعددی دارند که برآورد کردن آنها مسلتزم دانش، سواد، مطالعه و مهارت است.

پرستاری از کودک یکی از موضوعاتی است که برای خانواده ها به دلیل شاغل بودن همزمان پدرها و مادرها به دغدغه ای بزرگ تبدیل شده است.

بدون تردید، مبحث پرستاری از کودک تهران به دلیل سختی در پیدا کردن پرستاری مطمعن و کاربلد در این شهر بزرگ و پرجمعیت، با والدین پرمشغله و گرفتار پر رنگ تر و قابل لمس تر است.

آنی طب به عنوان تخصصی ترین و بهترین مرکز پرستاری از کودک تهران آماده است تا پرستاران کارآزموده و دلسوز را به منزل شما اعزام کند.

اگر میخواهید تا بیشتر از خدمات پرستاری از کودک تهران در منزل، مزایا و هزینه های آن بدانید، کافی است تا چند دقیقه ای برای خواندن این مقاله زمان بگذارید.

پرستاری از کودک چه وظایفی را شامل میشود؟

پرستاری از کودک به طور معمول به مراقبت و نگهداری از کودک در منزل اشاره دارد. این حرفه به رسیدگی از کودکانی در سن خاص محدود نمیشود؛ و تمام رده های سنی کودکان را دربرمیگیرد. بنابراین به طور قطع وظایف پرستار بسته به سن کودک و نوع نیاز والدین متفاوت است. در ادامه برای بهتر روشن شدن موضوع برایتان مثال هایی بیان میکنیم.

مثلا فرض کنید که شما نوزادی دارید که برای مراقبت از او به پرستار نیاز دارید. نیازهای نوزاد شامل مواردی مانند خواباندن، غذا دادن، حمام کردن، عوض کردن پوشک، کنترل کردن سلامت جسمانی و مراقبت لحظه ای از اوست. پس پرستاری را هم که انتخاب میکنید باید به انجام این وظایف آگاه و البته مسلط باشد.

از طرف دیگر اگر شما کودکی دارید که بزرگتر است، به جز کارهای بالا (منهای عوض کردن پوشاک)، کارهایی مانند رسیدگی به درس، یاد دادن مهارت های آموزشی به کودک هم در لیست انتظارات شما از پرستار کودک میتوانند قرار بگیرند.

و اگر کودک دلبند شما به هر دلیلی بیمار است (بیماری های مادرزادی و غیرمادرزادی، ناتوانی جسمی و حرکتی، ناتوانی ذهنی، مشکلات روحی و ...) پرستاری از کودک، به کاری تخصصی تر تبدیل میشود. در چنین شرایطی شما فردی را میخواهید که به جز وظایف فوق به امور پزشکی و درمانی هم آشنا باشد.

از این رو ما وظایف پرستاری از کودک تهران را به موارد زیر تقسیم میکنیم:

1/ رسیدگی و توجه به کودک:   

همواره نیاز کودک به حضور و توجه والدین امری غیرقابل انکار و حذف نشدنی است. در نبود پدر و مادر این وظیفه بر عهده پرستار است؛ تا به نیازهای کودک توجه کند، و به آنها پاسخ بدهد.

2/ حمام بردن و رسیدگی به بهداشت فردی کودک:   

رسیدگی به نظافت کودک در هر سنی متفاوت است. برای نوزادان یا کودکانی که در کنترل ادرار و مدفوع خود به دلایلی ناتوان هستند؛ این مرحله شامل تعویض پوشک و استحمام کودک میشود. اما در کودکانی که پوشک نمیشوند این مسولیت شامل همراهی کردن کودک در رفتن به سرویس بهداشتی و حمام کردن او میشود.

3/ پختن غذا:   

آماده کردن غذا متناسب با سن، علاقه و رژیم غذایی (در صورت داشتن) کودک، و گاهی اعضای خانواده یکی از مواردی است که در صورت درخواست پرستاری از کودک به شما داده میشود.

پرستار موظف است بعد از تهیه غذا ظرف ها را بشورد؛ و آشپزخانه را مرتب کند.

4/ تمیز کردن خانه:  

یکی از وظایف پرستار کودک در صورت نیاز خانواده، تمیز کردن ونظافت خانه است. اموری مانند شستن ظرف ها، گردگیری کردن و به طور کلی خدمتکاری از جمله کارهایی است که در لیست مسولیت های پرستاری از کودک تهران قرار میگیرد.

5/ برنامه ریزی برای اوقات فراغت کودک:   

پرستار کودک باید به انواع بازی های آموزشی و مهارتی آشنایی داشته باشد؛ تا بتواند اوقات فراغت کودک را به طور صحیح و مفید پر کند.

همچنین در صورت اجازه والدین او میتواند کودک را به سینما، پارک، تئاتر و تفریح با دوستانش ببرد.

هزینه پرستاری از کودک تهران چقدر است؟

خوب با توجه به توضیحات بالا کاملا مشخص است که این مبحث به 3 عامل زیر برمیگردد:

1/ شرایط سنی، جسمی و روحی کودک 

2/ نیاز خانواده و کارهایی که آنها از پرستار انتظار دارند.

3/ مدت زمانی که پرستار در منزل آنها حضور دارد.

اما آنچه مسلم است هزینه پرستاری از کودک تهران در آنی طب که مرکزی با مجوز رسمی از وزارت بهداشت است، با تعرفه های تعریف شده مطابقت دارد.

مناطق شامل پرستاری از کودک تهران کدامند؟

شما خانواده های عزیز بهتر است بدانید که برای اینکه بتوانید در هر ساعتی از شبانه روز از خدمات پرستاری از کودک تهران استفاده کنید، بهتر است تا پرستار به محل زندگی شما نزدیک باشد.

از این رو ما در آنی طب تصمیم گرفته ایم تا خدمات پرستاری از کودک تهران در منزل را همانند خدمات پرستاری از بیمار تهران، به منطقه خاصی محدود نکنیم. در حقیقت خدمات ما شامل همه مناطق شهر تهران مانند شمال، جنوب، غرب و شرق این شهر میشوند.

چرا خدمات پرستاری از کودک تهران آنی طب؟

1/ داشتن مجوز رسمی از وزارت بهداشت و سلامت کشور

2/ در اختیار داشتن پرستاران با تجربه و ماهر 

3/ مجهز بودن به پرستارانی که دوره های آموزشی مربوطه را گذرانده اند.

4/ ارائه خدمات به صورت شبانه روزی (حتی روزهای تعطیل)

5/ ارائه خدمات با قیمت مناسب و استاندارد

6/ پوشش خدمات در سراسر شهر تهران

 

 

shape image