پانسمان در منزل تهرانبه پانسمان در منزل تهران نیاز دارید؟ در این مقاله قصد داریم درباره چگونگی استفاده از خدمات پانسمان در منزل تهران، انواع پانسمان و مزایای استفاده از این خدمات در منزل صحبت کنیم. با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

پانسمان یکی از اقدامات درمانی می باشد که به منظور بهبود زخم و سوختگی استفاده می شود. تعویض پانسمان امری مهم و تخصصی می باشد که باید توسط فردی ماهر و مجرب انجام شود تا از ایجاد عفونت در محل زخم یا سوختگی جلوگیری شود.

مجموعه آنی طب با بهره گیری از متخصصین حرفه ای و مجرب در زمینه انجام پانسمان و استفاده از وسایل استریل به بیماران کمک می کند تا در محیط امن و راحت خانه بهبود یابند. 
 

نحوه ثبت درخواست برای استفاده از خدمات پانسمان در منزل

جهت استفاده از خدمات پانسمان در منزل تهران، طبق مراحل زیر عمل کنید.

 1. وارد سایت یا اپلیکیشن آنی طب شوید.
 2. شماره تلفن خود را در سایت و اپلیکیشن آنی طب وارد کنید و در آن ثبت نام کنید.
 3. پس از ثبت نام روی درخواست خدمت کلیک کنید و درخواست خود را جهت استفاده از خدمات پانسمان در منزل ثبت نمایید.
 4. مدتی بعد از ثبت درخواست، همکاران ما جهت انجام هماهنگی های لازم و فرستادن نیرو با شما تماس می گیرند.
 5. متخصصین ما در کوتاه ترین زمان ممکن برای انجام پانسمان در منزل شما حاضر می شوند.
   

پشتیبانی آنی طب

پس از ثبت درخواست در داخل سایت یا اپلیکیشن آنی طب، برای بیمار پرونده سیستمی تشکیل می شود. بیمار می تواند از طریق اطلاع رسانی های پیامکی، وضعیت ثبت درخواست و فرایند حضور پرستار در منزل را مشاهده و پیگیری کند. 

در صورت نیاز می توانید با پشتیانی آنی طب با شماره ثابت 02191010653 یا با شماره همراه 09101717105 تماس حاصل نمایید. شما می توانید پس از دریافت خدمات پزشکی در منزل، نظرات و پیشنهادات خود را از طریق نظرسنجی به ما اعلام کنید.
 

انواع خدمات پانسمان در منزل تهران

ارائه خدمات پانسمان در منزل تهران شامل موارد زیر می شود :

 1. تعویض پانسمان بیش از 20 سانتی متر
 2. تعویض پانسمان تا 20 سانتی متر
 3. پانسمان زخم بستر
 4. پانسمان زخم بستر با دبریدمان
 5. پانسمان پای دیابتی
 6. پانسمان در موارد سوختگی
 7. پانسمان استومی ساده
   

تعویض پانسمان 

پرستاران آنی طب برای تعویض پانسمان، ابتدا محل زخم را ضد عفونی می کنند، سپس پوششی استریل را بر روی آن قرار می دهند. هر نوع خطای اجرایی در انجام پانسمان ممکن است باعث ایجاد عفونت در محل زخم شود. بنابراین بهتر از پرستاران ماهر و مجرب کمک بگیرید.
 

پانسمان زخم بستر

زخم بستر هنگامی ایجاد می شود که بیمار به مدت طولانی در بستر بماند. این زخم ها ممکن است در نواحی مختلفی مثل پشت سر، پشت استخوان های کتف، بین دو برجستگی باسن (ساکروم)، پشت پاشنه، کناره های گوش، لاله گوش، برجستگی کناری لگن (تروکانتر بزرگ)، برجستگی کناری زانو، پوست قوزک خارجی و... ایجاد شود.

یکی از خدمات آنی طب، شست و شو و پانسمان زخم بستر می باشد. عدم رسیدگی و پانسمان زخم بستر می تواند موجب ورود باکتری ها و میکروارگانیسم ها به محل زخم و در نتیجه ایجاد عفونت می شود.  
 

پانسمان زخم بستر با دبریدمان

دبریدمان زخم بستر به معنی از بین بردن بافت های مرده زخم می باشد و به منظور بهبود زخم بستر انجام می شود. دبریدمان زخم بستر باعث رشد بافت های سالم، بهبود محل زخم و کاهش ایجاد عفونت در محل آسیب می شود. 

این روش معمولا برای زخم های آلوده و مزمن کاربرد دارد. روش های دبرید زخم با توجه به سن بیمار و نوع زخم متفات می باشد. برخی از این روش ها عبارت اند از :

 1. دبریدمان بیولوژیک
 2. دبریدمان آنزیمی
 3. دبریدمان اتولیتیک
 4. دبریدمان مکانیکی
 5. دبریدمان جراحی شدید و جراحی محافظ کارانه

 

پانسمان پای دیابتی 

ممکن است پای افراد دیابتی که انسولین مصرف می کنند، دچار زخم یا عفونت شود. گردش خون ضعیف، بد شکلی و بی حسی پا از عواملی است که منجر به زخم پای افراد دیابتی می شود. 

نوع پانسمانی که برای بهبود زخم پای افراد دیابتی به کار می رود با توجه به نوع زخم و وضعیت بیمار متفاوت می باشد. برخی از این پانسمان ها عبارت اند از :

 1. پانسمان‌های نچسب یا آغشته به نمک
 2. پانسمان هیدروکلوئید
 3. پانسمان هیدروژل
 4. پانسمان فومی
 5. پانسمان آلژینات
 6. پانسمان‌های آغشته به ید
 7. پانسمان‌های آغشته به نقره
   

پانسمان سوختگی

معمولا سلول ها و لایه های پوست در هنگام حرارت و سوختگی از بین می روند. در برخی موارد، لایه های عمیق تر پوست و استخوان نیز، دچار آسیب می شود. 

پانسمان سوختگی با توجه به شدت و علت سوختگی، متفاوت می باشد. ضد عفونی کردن محل سوختگی و پانسمان آن یکی دیگر از خدماتی است که مرکز آنی طب به شما عزیزان ارائه می کند. 
 

خدمات پانسمان در منزل، چه مناطقی از تهران را پوشش می دهد؟

مجموعه آنی طب خدمات پانسمان در منزل را در تمامی نقاط تهران واقع در شمال، جنوب، شرق، غرب و مرکز تهران ارائه می دهد. ارائه این خدمات شامل تمامی مناطق و شهرک های حومه تهران مانند پرند، پردیس، دماوند و... نیز می شود. 

مرکز آنی طب تلاش می کند تا خدمات مذکور را در سایر شهر های ایران مثل کرج، اصفهان، مشهد، شیراز، اهواز، تبریز و... نیز ارائه دهد. شما می توانید در هر نقطه از ایران، برای استفاده از خدمات پانسمان در منزل درخواست خود را ثبت کنید. 
 

پانسمان در منزل غرب تهران

خدمات پانسمان در تمامی مناطق غرب تهران مانند پونک، صادقیه، ستارخان، جنت آباد، شهر زیبا، گیشا، طرشت، شهرک اکباتان، تهرانسر و... به شما عزیزان ارائه می شود.
 

پانسمان در منزل شمال تهران

خدمات پانسمان در تمامی مناطق واقع در شمال تهران مانند تجریش، دربند، ازگل، اقدسیه، زعفرانیه، اوین، شهرک نفت، دارآباد، ولنجک، امام زاده قاسم، شهرک محلاتی، فرمانیه، فرشته، قیطریه، کاشانک، محمودیه، سوهانک، آجودانیه، جماران، الهیه، نیاوران، کاشانک، باغ فردوس، کامرانیه و... ارائه می شود.
 

پانسمان در منزل مرکز تهران

خدمات پانسمان در تمامی مناطق واقع در مرکز تهران مانند ولیعصر، میدان جهاد، کریم خان، ایرانشهر و امیر آباد و... ارائه می گردد.
 

پانسمان در منزل شرق تهران

خدمات پانسمان در تمامی مناطق واقع در شرق تهران مانند نارمک، هنگام، تهران پارس، حکیمیه، تهران نو، شمیران نو، دلاوران، استخر، سراج، افسریه، شهرک والفجر، پیروزی، مجیدیه و... ارائه می شود.
 

سخن آخر

مجموعه آنی طب با هدف بالا بردن کیفیت بهداشت و درمان، تلاش می کند تا خدمات پزشکی و پیراپزشکی را در کوتاه ترین زمان ممکن به شما عرضه نماید.

 تمامی قیمت های ما در آنی طب، بر اساس تعرفه های وزارت بهداشت و درمان تعیین شده است. شما می توانید با استفاده از خدمات درمانی در منزل، هزینه های اضافی خود را کاهش دهید و در وقت و انرژی خود صرفه جویی کنید.

shape image