پرستاری در منزلاگر به خدمات پرستاری در منزل نیاز دارید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

حتما برای شما هم اتفاق افتاده است که خودتان یا یکی از اعضای خانواده تان مبتلا به بیماری شده اید اما ترجیح شما این بوده است که فرایند های درمانی خود را در منزل تکمیل کنید یا از فرد بیمار در منزل خودتان نگهداری کنید.

خوشبختانه امروزه مراکز ویژه ای تاسیس شده اند که خدمات پرستاری را به راحتی و سهولت در منزل به شما ارائه می دهند.

استفاده از خدمات پرستاری در منزل نه تنها از نظر اقتصادی به صرفه تر است و باعث کاهش هزینه های درمانی می شود بلکه باعث می شود بیمار در محیط امن خانه و در کنار اعضای خانواده مراحل درمانی را طی کند. 

بدون تردید تکمیل فرایند های درمانی در محیط منزل، در بهبود اوضاع جسمی و روحی فرد بیمار بسیار موثر خواهد بود.

آنی طب با مجوز رسمی از وزرات بهداشت و درمان، بهترین و کامل ترین خدمات پرستاری در منزل تهران و البته سایر شهر ها را به شما عزیزان ارائه می دهد.

در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا با نحوه ثبت درخواست برای خدمات پرستاری در منزل، انواع خدمات پرستاری در منزل، هزینه ها و مزایای آن بیشتر آشنا شوید.
 

نحوه ثبت درخواست برای خدمات پرستاری در منزل

جهت ثبت درخواست برای استفاده از خدمات پرستاری در منزل، کافی است وارد سایت یا اپلیکیشن آنی طب شوید. روی ثبت نام کلیک کنید و شماره تلفن خود را وارد کنید. پس از ثبت نام، درخواست خود را به صورت آنلاین در سایت یا اپلیکیشن آنی طب ثبت کنید. 

پس از ثبت درخواست توسط شما، همکاران ما جهت هماهنگی برای فرستادن پرستار خانم یا آقا با شما تماس می گیرند. 

در کمتر از دو ساعت، یک پرستار آموزش دیده و با تجربه برای ارائه خدمات پرستاری به منزلتان فرستاده می شود.
 

پشتیبانی آنی طب

پس از ثبت درخواست در داخل سایت یا اپلیکیشن آنی طب، برای بیمار پرونده سیستمی تشکیل می شود. بیمار می تواند از طریق اطلاع رسانی های پیامکی، وضعیت ثبت درخواست و فرایند حضور پرستار در منزل را مشاهده و پیگیری کند. 

در صورت نیاز می توانید با پشتیانی آنی طب با شماره ثابت 02191010653 با شماره همراه 09101717105 تماس حاصل نمایید. شما می توانید پس از دریافت خدمات پرستاری در منزل، نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را از طریق نظرسنجی به ما اعلام کنید.
 

انواع خدمات پرستاری در منزل

خدمات پرستاری در منزل شامل انواع تزریقات، سرم تراپی، باز کردن گچ، تعویض پانسمان، پانسمان پای دیابتی، پانسمان زخم بستر، پانسمان در موارد سوختگی، تعویض کیسه استومی و آموزش، درمان سوختگی استومی، کشیدن بخیه، کنترل فشار خون، دیالیز صفاقی، انجام انما یا تنقیه، اکسیژن تراپی و آموزش، تعبیه سوند معده (NGT)، ساکشن راه هوایی، شیمی درمانی، گرفتن فشارخون، بررسی علائم حیاتی بیمار، حمام بیمار در منزل، سونداژ و دیگر مراقبت های عمومی پرستاری می باشد.
 

تزریقات در منزل
 

ترزیق عضلانی در منزل

تزریق عضلانی یکی از رایج ترین انواع تزریقات می باشد. در این روش پرستار دارو یا واکسن را به داخل عضله بیمار تزریق می کند و دارو سریعا جذب خون می شود. 

تزریق عضلانی معمولا متناسب با شرایط بیمار و تجویز پزشک به عضله دلتوئید بازو، عضله ران، عضله ونتروگلوتئال مفصل ران و عضله پشتی باسن تزریق می شود. 
 

تزریق وریدی در منزل

در این روش دارو به داخل ورید یا رگ بیمار تزریق می شود. ممکن است پزشک برای درمان سریع بیماران اورژانسی این نوع تزریق را تجویز کند. 

برخی از بیماران به دلیل تهوع، ناتوانی در بلع یا رفتن به کما توانایی خوردن دارو را ندارند. معمولا پزشک برای این افراد تزریق وریدی را تجویز می کند.
 

سرم تراپی و تزریق داخل سرمی در منزل

سرم تراپی به معنی تزریق مایعات به داخل ورید یا رگ بیمار گفته می شود. هنگامی که بیماران به دلیل استفراغ، خونریزی، اسهال، سوختگی و ... مایعات زیادی از دست بدهند، پزشک برای آن ها سرم تراپی را در نظر می گیرد. گاهی ممکن است پزشک تزریق داخل سرمی را نیز برای بهبود بیمار تجویز کند.
 

تزریق آنتی بیوتیک در منزل

معمولا پزشک برای جذب سریع آنتی بیوتیک در بدن بیمار، تزریق آنتی بیوتیک را تجویز می کنند. تزریق آنتی بیوتیک معمولا برای افرادی که قابلیت بلع ندارند یا به دلیل تهوع نمی توانند دارو مصرف کنند، تجویز می شود. 

همچنین افرادی که آلزایمر دارند و به علت فراموشی قادر نیستند دارو های خود را به موقع مصرف کنند، می توانند از خدمات تزریق آنتی بیوتیک در منزل بهره بگیرند.
 

خدمات تخصصی پرستاری در منزل
 

تعویض کیسه استومی در منزل

کیسه استومی یا کلستومی ایجاد دهانه ای بر روی شکم و روده بزرگ می باشد. این کیسه معمولا به منظور تخلیه محتویات روده بزرگ ( ادرار و مدفوع ) ایجاد می شود. 

کیسه استومی باید به صورت مداوم تعویض شود. تعویض کیسه استومی باید توسط پرستاران مجرب انجام شود تا مشکلی برای بیمار ایجاد نشود. 

مجموعه آنی طب خدمات تعویض کیسه استومی را با بهره گیری از پرستاران حرفه ای و آموزش دیده به شما عزیزان ارائه می دهد.
 

درمان سوختگی استومی

ممکن است افرادی که جراحی استومی انجام داده اند، دچار زخم یا سوختگی استومی شوند. در این شرایط پوست اطراف استومی قرمز می شود و التهاب پیدا می کند. 

پرستاران آنی طب نحوه مراقبت از کیسه استومی را به شما آموزش خواهند داد و محل زخم یا سوختگی را درمان می کنند.
 

دیالیز صفاقی

دیالیز صفاقی نوعی دیالیز است که معمولا به منظور از بین بردن سموم، مایعات اضافی و رفع مشکلات الکترولیت انجام می شود. معمولا پزشک این دیالیز را برای افرادی که از نارسایی کلیه رنج می برند، تجویز می کند.

در این روش پرستار، محلولی را از طریق لوله ای دائمی وارد قسمت تحتانی شکم می کند و سپس آن را خارج می کند.
 

پانسمان در منزل
 

تعویض پانسمان در منزل

تعویض پانسمان در منزل یکی دیگر از خدماتی می باشد که توسط پرستاران مجرب آنی طب انجام می شود. 

پرستار برای تعویض پانسمان، پاسمان قبلی را از روی زخم جدا می کند. محل زخم را به خوبی شست و شو می دهند و با گاز استریل خشک می کند. سپس پانسمان جدیدی را روی زخم قرار می دهد. 
 

پانسمان زخم بستر در منزل

افرادی که به دلیل معلولیت، عدم حرکت و رفتن به کما، به صورت طولانی مدت در یک وضعیت ثابت قرار می گیرند دچار زخم های تحت فشار یا زخم بستر می شوند. 

عدم رسیدگی به زخم بستر منجر به عفونت زخم، شوک عفونی، قطع عضو و مرگ می شود. زخم بستر باید به صورت دوره ای ضد عفونی و پانسمان شود تا از خطرات احتمالی جلوگیری شود.
 

پانسمان زخم بستر با دبریدمان در منزل

دبریدمان زخم بستر، روشی است که در آن بخشی از بافت مرده زخم به منظور ترمیم طبیعی بافت سالم بریده یا برداشته می شود. پرستار با توجه به نوع زخم و شرایط بیمار از تکنیک های مختلفی برای برداشتن بافت مرده روی زخم استفاده می کند.
 

پانسمان پای دیابتی در منزل

ممکن است پای افراد دیابتی به دلیل گردش خون ضعیف دچار زخم یا عفونت شود. پانسمان پای دیابتی یکی دیگر از خدماتی است که به منظور جلوگیری از عفونت زخم و بهبود آن به افراد دیابتی ارائه می شود.
 

پانسمان سوختگی در منزل

پرستاران آنی طب برای ارائه خدمات پانسمان سوختگی در منزل، ابتدا میزان و شدت سوختگی را بررسی می کنند سپس محل سوختگی را شستشو می دهند و با توجه به شدت و نوع سوختگی، آن را پانسمان می کنند.
 

کشیدن بخیه در منزل

بسیاری از افراد به دلیل عمل جراحی یا صدمه و آسیب، توان مراجعه به مراکز درمانی برای کشیدن بخیه را ندارند.  پرستاران مجرب آنی طب با استفاده از وسایل استریل و بهداشتی خدمات کشیدن بخیه را در منزل به شما عزیزان ارائه می دهند.
 

سونداژ در منزل

خدمات سونداژ در منزل شامل نصب سونداژ، تعویض سوند ادراری، خارج کردن سوند ادراری و گذاشتن کاندوم شیت یا سوند اکسترنال می باشد. 

سوند ادراری لوله ای انعطاف پذیر است که به منظور تخلیه و جمع آوری ادرار در مثانه قرار می گیرد.
 

گذاشتن کاندوم شیت یا سوند اکسترنال در منزل

این نوع سونداژ فقط برای مردان کاربرد دارد. افرادی که اختیار ارادی دفع ادرار خود را از دست ‌داده‌ اند می توانند از این نوع سونداژ استفاده کنند.
 

ویزیت پرستاری در منزل

خدمات ویزیت پرستاری در منزل شامل چک کردن علائم حیاتی و گرفتن فشار خون بیمار می باشد. پرستار پس از بررسی علائم بیمار، درباره روش ها و فرایند های درمانی به بیمار مشاوره می دهد و در صورت نیاز بیمار را به پزشک مربوطه ارجاع می دهد. 
 

باز کردن گچ در منزل

تحرک و رفت و آمد به مراکز درمانی برای افرادی که دچار شکستگی استخوان شده اند، امری سخت و طاقت فرسا می باشد. این افراد می توانند با استفاده از خدمات باز کردن گچ در منزل، فرایند های درمانی خود را تکمیل نمایند. 

پرستار برای باز کردن گچ، از اره ارتوپدی و تجهیزات مخصوص استفاده می کند. بازکردن گچ باید توسط پرستاران حرفه ای انجام شود تا آسیبی به محل شکستگی وارد نشود.
 

انجام انما یا تنقیه در منزل

در این روش پرستار مایعات مخصوصی را از طریق لوله وارد مقعد و روده بزرگ بیمار می کند. این کار به منظور درمان یبوست، درمان مشکلات دفع، پاکسازی روده، انتقال دارو به بدن و آماده سازی بیمار برای انجام برخی از اقدامات پزشکی صورت می گیرد.
 

حمام بیمار در منزل 

با طولانی شدن مدت زمان بستری بیماران و سالمندان در منزل، رعایت نظافت فردی و استحمام ضرورت زیادی پیدا می کند. 

بسیاری از بیماران یا افراد سالمند نمی توانند به نظافت فردی خود رسیدگی کنند. از این رو مجموعه آنی طب به منظور راحتی و رسیدگی به نظافت بیماران، خدمات حمام بیمار در منزل را به شما عزیزان ارائه می دهد.
 

 اکسیژن تراپی در منزل

افرادی که از بیماری های تنفسی و ریوی رنج می برند، برای جذب اکسیژن کافی به اکسیژن تراپی یا اکسیژن درمانی نیاز پیدا می کنند. پرستاران آنی طب مطابق با دستور پزشک با استفاده از تجهیزات استریل، خدمات اکسیژن تراپی در منزل را به شما ارائه می کنند. 
 

تعبیه سوند معده (NGT) در منزل

سوند معده به منظور رساندن غذا و دارو به معده، نمونه گیری از معده برای آزمایش، برداشتن بخشی از محتوای معده به منظور تسکین فشار انسداد روده، پاکسازی خون از معده، درمان مسمومیت تصادفی و اوردوز دارو تعبیه می شود. در این روش پرستار لوله نازکی را از طریق بینی وارد مری و معده می کند.
 

 ساکشن راه هوایی

ساکشن راه هوایی به منظور تخلیه ترشحات راه هوایی، پاکسازی حلق و گلو و تنفس بهتر بیمار انجام می شود. مجموعه آنی طب خدمات ساکشن راه هوایی را متناسب با شرایط بیمار با استفاده از دستگاه یا بدون دستگاه به شما عزیزان ارائه می دهد.
 

هزینه خدمات پرستاری در منزل چقدر است؟

هزینه خدمات پرستاری در منزل، با توجه به شرایط بیمار، نوع درخواست و دستور پزشک متفاوت می باشد. شما می توانید جهت آگاهی از قیمت های دقیق خدمات پرستاری در منزل با مشاوران ما تماس بگیرید. 

همچنین می توانید پس از ثبت نام در سایت با کلیک روی درخواست خدمت از قیمت های خدمات پرستاری در منزل آگاه شوید.

تمامی قیمت های ما در آنی طب بر اساس تعرفه های وزارت بهداشت و درمان تعیین شده اند. شما می توانید با استفاده خدمات پرستاری در منزل در وقت و سایر هزینه های اضافی خود صرفه جویی کنید.
 

مزایای انتخاب خدمات پرستاری در منزل آنی طب

  1. رسیدگی و مراقبت از بیمار در منزل، بدون نیاز به بستری شدن در بیمارستان
  2. هزینه کمتر نسبت به زمان بستری شدن فرد بیمار در بیمارستان
  3. بهره مندی از خدمات درمانی توسط پرستاران آموزش دیده و با تجربه
  4. استفاده از خدمات پرستاری به صورت 24 ساعته ( حتی در روزهای تعطیل )
  5. صرفه جویی در وقت، انرژی و هزینه
  6. مطابقت هزینه های خدمات پرستاری در منزل آنی طب با تعرفه های وزارت بهداشت و درمان
  7. همکاری آنی طب با مراکز دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت و درمان
     

خدمات پرستاری در منزل در چه شهر هایی ارائه می شود؟

مرکز آنی طب تلاش می کند تا خدمات پرستاری در منزل را در تمامی شهر های ایران مثل تهران، کرج، اصفهان، مشهد، شیراز، اهواز، تبریز و... ارائه دهد. شما می توانید در هر نقطه از ایران، برای استفاده از خدمات پرستاری در منزل درخواست خود را ثبت کنید. 
 

خدمات پرستاری در منزل تهران 

مجموعه آنی طب خدمات پرستاری در منزل را در تمامی نقاط تهران واقع در شمال، جنوب، شرق، غرب و مرکز تهران ارائه می دهد. ارائه این خدمات شامل تمامی مناطق و شهرک های حومه تهران مانند پرند، پردیس، دماوند و... نیز می شود. 
 

سخن آخر 

مجموعه آنی خدمات پرستاری در منزل را به صورت شبانه روزی، حتی در ایام تعطیل به شما عزیزان ارائه می دهد. شما می توانید تمامی فرایند های درمانی خود را در سریع ترین زمان ممکن در منزل برطرف کنید. 

ممنون که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید. جهت مشاهده مطالب بیشتر روی اینجا کلیک کنید.

shape image