پرستاری از سالمند در منزل تهراناگر به خدمات پرستاری از سالمند در منزل تهران نیاز دارید تا ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

درگیری و مشغله های زیاد روزانه، نگهداری و مراقبت صحیح از سالمندان خانواده را برای ما دشوار می کند. از طرفی دیگر، با توجه به تردد خودروها و ترافیک خیابان ها زمان رسیدن از محل کار تا منزل روز به روز طولانی تر می شود. این شرایط در حالی است که پرستاری از سالمندان با توجه به شرایط خاص سنی و جسمی آن ها امری حساس و حیاتی است.

مشکلات پرستاری از سالمند در شهرهای شلوغ مانند تهران ملموس تر و بزرگ تر می باشد، به طوری که موضوع پرستاری از سالمند در تهران به یکی از چالش های اصلی خانواده ها تبدیل شده است.

پیدا کردن پرستاری دلسوز، مورد اعتماد و با تجربه برای نگهداری و مراقبت از افراد سالمند، در شهری بزرگ مانند تهران زمان بر و دشوار خواهد بود.

ما در آنی طب، با کوله باری از تجربه در این حوزه در کنار شما هستیم، تا ضمن ارائه خدماتی متنوع مانند خدمات کرونا در منزل، شما را از بهترین خدمات پرستاری از سالمند در منزل تهران بهره مند سازیم.

در ادامه این مقاله قصد داریم تا به طور مفصل از وظایف پرستار سالمند و ویژگی های یک مرکز خوب در این زمینه بیشتر بگوییم. تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.
 

فرایند استفاده از خدمات پرستاری از سالمند در منزل تهران 

شما می توانید جهت استفاده از خدمات پرستاری از سالمند در منزل تهران وارد سایت یا اپلیکیشن آنی طب شوید. ( جهت دانلود اپلیکیشن آنی طب روی اینجا کلیک کنید. )

پس از ورود به سایت و اپلیکیشن آنی طب، روی دکمه ثبت نام کلیک کنید. آدرس و شماره تماس خود را وارد کنید و درخواست خود را ثبت نمایید.

مدتی پس از ثبت درخواست در سایت یا اپلیکیشن آنی طب، همکاران ما جهت انجام هماهنگی های لازم برای فرستادن پرستار سالمند با شما تماس می گیرند. پرستاران ما در کوتاه ترین زمان ممکن به محل شما اعظام می شوند. 

شما می توانید فرایند حضور پرستار در منزل را از طریق اطلاع رسانی های پیامکی بررسی و کنترل نمایید و پس از دریافت خدمات، نظرات و انتقادات خود را با ما درمیان بگذارید.
 

پرستاری و مراقبت از سالمند شامل چه خدماتی می شود؟

پرستاری از سالمند،  مسئولیت هایی مانند نگهداری و مراقبت از فرد سالخورده، و انجام کارهای روزانه و فردی او را شامل می شود.

پرستارانی که برای رسیدگی و مراقبت از سالمندان در نظر گرفته می شوند به دو دسته تقسیم می شوند :

  1. مراقب
  2. بهیار یا پرستار متخصص

هنگامی که شما برای درخواست پرستاری از سالمند در منزل تهران با آنی طب تماس می گیرید، کارشناسان ما در مرحله نخست وضعیت جسمی و نوع نیاز سالمند را جویا می شوند. 

اگر سالمند به لحاظ جسمی سالم باشد و فقط به یک پرستار برای انجام امور شخصی نیاز داشته باشد، ما برای شما یک مراقب اعزام می کنیم. اما اگر فرد سالمند، دچار مشکلات فیزیکی و جسمی باشد، ما برای شما یک بهیار یا پرستار متخصص اعزام می کنیم.

به طور کلی خدمات پرستاری از سالمند در منزل تهران شامل موارد زیر می شود :

مراقبت و نگهداری از سالمند

با فرا رسیدن دوران سالخوردگی، آرام آرام احساساتی مانند ترس از تنهایی، غمگین شدن، اضطراب و افسردگی به سراغ فرد می آیند. حضور یک پرستار مهربان و آشنا با خصلت های سالمندان به منظور مراقبت و نگهداری از آن ها می تواند مرهمی بر احوالات منفی آن ها باشد.

حمام کردن و نظافت فردی سالمند 

گاهی پدر و مادر ها به دلیل کهولت و افزایش سن، از انجام امور ساده مانند حمام کردن هم ناتوان و عاجز می شوند. یکی از وظایفی که ما برای پرستاران اعزام شده به منزل شما در نظر گرفته ایم، رسیدگی به نظافت سالمندان است.

همچنین کارهایی مانند شیو کردن صورت (به خصوص در مردان)، کوتاه کردن موها و بردن سالمند به سرویس بهداشتی هم در دسته این وظایف قرار می گیرند.
 

رسیدگی به امور شخصی سالمند

فرد مراقب، به جز مراقبت و نگهداری از سالمند، کارهایی مانند رسیدگی به تغذیه سالمند، کمک به فرد سالمند برای تعویض لباس، تعویض ملحفه های سالمند و ... را هم عهده دار است.
 

رسیدگی به امور تفریحی سالمند

مراقب سالمند می تواند با هماهنگی قبلی خانواده، فرد سالمند را برای هوا خوری و عوض شدن روحیه به مراکز تفریحی مثل پارک، سینما، رستوران و ... ببرد و تا زمان برگشت به منزل در کنارش بنشیند و از او نگهداری کند.

همچنین پرستاران ما برای انجام کارهای تفریحی مانند خواندن داستان، تماشای تلویزیون، انجام بازی های فکری، کمک به برقراری تماس تلفنی با اطرافیان و گوش کردن به درد و دل سالمندان آمادگی کامل را دارند.
 

انجام مراقبت های دارویی و جسمانی  

پرستاران آنی طب، به طور دائمی وضعیت فرد سالمند را بررسی می کنند و به او کمک می کنند تا در ساعت مشخص دارو های خود را مصرف کنند.

از طرفی کنترل فشار خون، قند و چربی آن ها در طول روز، و ارتباط با پزشک سالمند در مواقع ضروری هم از جمله کارهایی است که توسط پرستار سالمند انجام می شود.

بدون شک، پرستاران ما در آنی طب برای انجام خدمات مذکور آموزش های لازم را دیده اند و این کار را با نهایت دقت و وسواس انجام می دهند.
 

انجام کارهای بیرون از منزل 

شما می توانید در صورت نیاز، از پرستار سالمند برای انجام برخی از کار های بیرون از منزل مثل خرید مواد غذایی و خرید وسایل ضروری و مورد نیاز سالمند، کمک بگیرید.
 

یک مرکز درمانی برای ارائه خدمات پرستاری از سالمند باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

  1. دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت باشد.
  2. یک مرکز درمانی باید جهت ارائه خدمات پرستاری از سالمند در منزل، از پرستاران حرفه ای و مجرب بهره بگیرد.
  3. خدمات درمانی را در بهترین کیفیت و در کوتاه ترین زمان ممکن ارائه دهد.
  4. خدمات مراقبتی و درمانی را به صورت شبانه روزی ارائه دهد.
  5. قیمت های خدمات پرستاری و مراقبتی مراکز درمانی، باید بر اساس تعرفه های وزارت بهداشت و درمان تعیین شده باشد.
     

خدمات پرستاری از سالمند در چه شهر هایی ارائه می شود؟

هم اکنون مجموعه آنی طب خدمات پرستاری از سالمند در منزل را در تمامی شهرهای ایران مانند تهران، کرج، اصفهان، مشهد، شیراز و... به شما عزیزان ارائه می دهد.
 

خدمات پرستاری از سالمند در منزل، چه مناطقی از تهران را پوشش می دهد؟

مجموعه آنی طب انواع خدمات پرستاری از سالمند در منزل را به تمامی نقاط تهران واقع در شمال، جنوب، شرق، غرب و مرکز تهران ارائه می دهد. ارائه این خدمات شامل تمامی مناطق و شهرک های حومه تهران مانند پرند، پردیس و... نیز می شود.
 

خدمات پرستاری از سالمند در غرب تهران

خدمات پرستاری از سالمند در تمامی مناطق غرب تهران مانند پونک، صادقیه، ستارخان، جنت آباد، شهر زیبا، گیشا، طرشت، شهرک اکباتان، تهرانسر و... به شما عزیزان ارائه می شود.
 

خدمات پرستاری از سالمند در شمال تهران

خدمات پرستاری از سالمند در تمامی مناطق واقع در شمال تهران مانند تجریش، دربند، ازگل، اقدسیه، زعفرانیه، اوین، شهرک نفت، دارآباد، ولنجک، امام زاده قاسم، شهرک محلاتی، فرمانیه، فرشته، قیطریه، کاشانک، محمودیه، سوهانک، آجودانیه، جماران، الهیه، نیاوران، کاشانک، باغ فردوس، کامرانیه و... ارائه می شود.
 

خدمات پرستاری از سالمند در مرکز تهران

خدمات پرستاری از سالمند در تمامی مناطق واقع در مرکز تهران مانند ولیعصر، میدان جهاد، کریم خان، ایرانشهر و امیر آباد و... ارائه می گردد.
 

خدمات پرستاری از سالمند در شرق تهران

خدمات پرستاری از سالمند در تمامی مناطق واقع در شرق تهران مانند نارمک، هنگام، تهران پارس، حکیمیه، تهران نو، شمیران نو، دلاوران، استخر، سراج، افسریه، شهرک والفجر، پیروزی، مجیدیه و... ارائه می شود.
 

سخن آخر

هدف ما در آنی طب ارائه بهترین خدمات در کوتاه ترین زمان ممکن می باشد. شما می توانید جهت استفاده از سایر خدمات مراقبتی و درمانی در منزل، درخواست خود را در اینجا ثبت نمایید. 

shape image